Gdzie i jak szukać pracy tymczasowej?

Finanse
Gdzie i jak szukać pracy tymczasowej?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis


Dla wielu osób poszukujących pracy, tymczasowe zatrudnienie może być idealnym rozwiązaniem. Czasami jest to ostatnia deska ratunku, umożliwiająca opłacenie rachunków podczas znajdowania następnej „stałej” pracy. Podjęcie pracy tymczasowej może też być dla Ciebie okazją do zbadania, jakie prace są dostępne i być może podłoży to podwaliny pod rozpoczęcie kariery w danym zawodzie.

Jeśli jesteś obecnie bezrobotny, wiedz, że wielu rekruterów i pracodawców postrzega Twoją pracę na krótkoterminowych tymczasowych lub długoterminowych kontraktach jako bardzo pozytywny znak Twoich ambicji i etyki zawodowej. Takie zatrudnienie jest dowodem na to, że jesteś dobrym, zmotywowanym pracownikiem. Pozostajesz aktywny w świecie biznesu i stale aktualizujesz swoje umiejętności. Nie siedzisz wygodnie, nie relaksujesz się przed telewizorem i nie cieszysz się bezrobociem.

Kim jest pracownik tymczasowy?

Pracownicy tymczasowi pracownicy zatrudniani na niepełny etat lub na czas określony, którzy są zatrudniani na krótki okres. Nie mają oni długoterminowych umów o pracę, ale często mają umowy na czas określony w celu wykonania określonych zadań (np. umowa zlecenia).

Chociaż praca tymczasowa ma wiele zalet, ma jedną wadę: pracownicy tymczasowi są często pierwszymi pracownikami zwalnianymi w okresach spowolnienia gospodarczego.

Źródło: Fot. Corinne Kutz/Unsplash.com

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa może trwać tylko dzień lub tydzień, zastępując kogoś na wakacjach lub osobę, będącą na tzw. chorobowym. Może ona też trwać od jednego do dwóch tygodni, wspierając krótkoterminową potrzebę pracodawcy. Czasami praca tymczasowa to zwykły okres próbny, który należy przejść pozytywnie, by otrzymać stałe zatrudnienie.

Praca tymczasowa z ogłoszeń

p>
Niektórzy pracodawcy publikują swoje tymczasowe oferty pracy na swoich stronach internetowych lub za pośrednictwem tablic ogłoszeń. Możesz znaleźć te oferty pracy w Internecie, tak jak i inne ogłoszenia. Przeszukuj tablicę ofert pracy, taką jak OLX lub Pracuj.pl, używając terminu „praca tymczasowa” lub „tymczasowa”. Warto wiedzieć, że niektóre portale pracy specjalizują się w pracy tymczasowej.

Agencja rekrutacyjna/firma pośrednicząca

Praca tymczasowa jest często znajdowana za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej. Niektóre agencje specjalizują się w obsadzaniu stanowisk tymczasowych. Inne agencje oferują to jako usługę dla swoich stałych klientów. Praca za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej (zwanej również firmą pośredniczącą lub agencją pośrednictwa pracy) jest często drogą na skróty do szybkiego znalezienia pracy tymczasowej, zakładając, że przejdziesz ich kontrolę i wszelkie testy, które mogą być potrzebne.

Agencja pracy tymczasowej specjalizuje się w danej dziedzinie lub branży, np. inżynierowie, pielęgniarki lub pracownicy biurowi. Inni specjalizują się w określonym obszarze geograficznym, a jeszcze inni oferują ogólne usługi rekrutacyjne, zaspokajając zarówno stałe, jak i tymczasowe potrzeby swoich klientów.

Jakie oferty oferują agencje?

Oferty pracy tymczasowej obejmują zakres od pracy na poziomie podstawowym do ról zawodowych. Możesz znaleźć pracę tymczasową w prawie każdej branży, ale są one szczególnie powszechne w pracy administracyjnej, przemysłowej,zawodowo-menedżerskiej, opiece zdrowotnej i IT.

Typowe oferty pracy, które wykonują agencje pracy tymczasowej, obejmują:

  1. Księgowi i audytorzy.
  2. Analitycy systemów komputerowych.
  3. Specjaliści wsparcia komputerowego.
  4. Przedstawiciele obsługi klienta.
  5. Pracownicy wprowadzający dane.
  6. Pracownicy zajmujący się konserwacją i naprawami.
  7. Konsultanci ds. zarządzania.
  8. Pielęgniarki i pielęgniarze.
  9. Sekretarze i asystenci administracyjni.
  10. Kierowcy ciężarówek i kurierzy.

Jak znaleźć odpowiednią agencję

Istnieje wiele agencji pracy tymczasowej, więc znalezienie odpowiedniej dla siebie może być przytłaczające. najpierw porozmawiaj z osobami, które znasz, a które korzystały z agencji pracy tymczasowej. Zapytaj ich, z których korzystali i jakie są ich doświadczenia w każdym z nich. Po drugie, jeśli znasz jakichś pracodawców lub menedżerów ds. rekrutacji, zapytaj ich, z jakich agencji pracy tymczasowej korzystali. Po trzecie, przetestuj kilka agencji, oferujących leasing pracowników, zanim wybierzesz jedną do współpracy. Spójrz na ich strony internetowe i złóż wizytę agencjom. Dowiedz się, w jakich branżach się specjalizują. Sprawdź, czy oferują świadczenia swoim pracownikom tymczasowym. Możesz również dowiedzieć się, czy specjalizują się w pracy tymczasowej, jeśli jest to coś, co Cię interesuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kremy z peptydami mogą przeciwdziałać oznakom starzenia?
Jak kremy z peptydami mogą przeciwdziałać oznakom starzenia?
Dowiedz się, jak kremy zawierające peptydy mogą wspierać skórę w walce ze starzeniem. Omówimy szereg korzyści, które oferują oraz jak je zastosować dla najlepszych rezultatów.
Czy warto inwestować w odzież reklamową?
Czy warto inwestować w odzież reklamową?
Odzież reklamowa nadal cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. I chociaż w dobie internetu, social mediów, influencerów, może się wydawać przeżytkiem, tak naprawdę warto w nią zainwestować, gdyż przynosi sporo korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na zakup odzieży reklamowej i jaką wybrać? 
Nowa technologia biodegradowalnych baterii obiecuje rewolucję w przemyśle elektronicznym
Nowa technologia biodegradowalnych baterii obiecuje rewolucję w przemyśle elektronicznym
Nowa technologia biodegradowalnych baterii stworzona przez grupę naukowców zapewnia rewolucyjne rozwiązanie dla przemysłu elektronicznego.
Ostatnie wpisy