Samozamykacz do drzwi — dlaczego warto na niego postawić?

Samozamykacz do drzwi — dlaczego warto na niego postawić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zainstalowanie samozamykacza do drzwi w biurze przynosi komfort i wygodę dla pracowników oraz klientów. Osoby wychodzące z pomieszczenia nie muszą martwić się o to, czy zostało ono zamknięte. Samozamykacz to rozwiązanie, które sprawia, że drzwi automatycznie się zamykają, dlatego powszechnie implementowane jest w wielu obiektach firmowych i instytucjach.

Samozamykacz drzwiowy: wygoda i oszczędność energii

Samozamykacz do drzwi zapewnia nie tylko wygodę, ale też ochronę przed nadmiernym wychładzaniem i zbyt dużym zużywaniem ciepła w budynku. Jest to bardzo istotna kwestia, która ma przede wszystkim na celu zapewnienie właściwego klimatu termicznego w danym obiekcie. Zamykacz drzwiowy pozwoli bowiem zaoszczędzić energię przeznaczoną na klimatyzowanie bądź ogrzewanie budynku.

To rozwiązanie daje zatem gwarancję, że drzwi zawsze zostaną zamknięte. Od strony zewnętrznej najczęściej zainstalowana jest nieruchoma gałka (zamiast klamki). Drzwi wyposażone w samozamykacz przeważnie otwierane są za pomocą klucza bądź panelu sterującego, co zapewnia ochronę przed dostępem osób nieuprawnionych do wejścia do pomieszczenia czy budynku.

Zgodność z przepisami i normami bezpieczeństwa

W niektórych okolicznościach zastosowanie samozamykacza do drzwi może być wymagane przez przepisy prawa. Mowa tutaj o drzwiach przeciwpożarowych. W ich przypadku montaż samozamykacza jest bezwzględnie konieczny. Tylko wtedy, gdy skrzydło drzwi jest zamknięte, stanowią one barierę dla rozprzestrzeniającego się pożaru.

Samozamykacze powszechnie instalowane są w szpitalach, hotelach czy biurach. Pomagają one w ograniczeniu ryzyka związanego z kradzieżą czy wyciekami poufnych informacji. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć biura i instytucje przed utratą danych i wrażliwych informacji. Dostępne są modele dostosowane do nietypowych wymagań klientów. Jako przykład, warto wymienić samozamykacz do drzwi otwieranych na zewnątrz.

Trwałość samozamykacza do drzwi

Nowo produkowane samozamykacze do drzwi cechują się nowoczesną konstrukcją oraz zastosowaniem najwyższej klasy materiałów, które zapewniają ich wieloletnią pracę i bezawaryjność.

Samozamykacz do drzwi może być traktowany jako zasobnik energii o wysokiej wydajności, który jest wyposażony w hydrauliczne tłumienie. Jego elementy wewnętrzne, czyli przekładnie i zawory robione są ze stali oraz mosiądzu. Wybierając model zgodny z normami dotyczącymi drzwi przeciwpożarowych, nie musisz martwić się o jego odporność na korozję i trwałość. Dzięki samozamykaczom, drzwi łatwo się otwiera, co zapewnia ich bardziej ergonomiczną obsługę dla każdego, kto przez nie przechodzi.

Samozamykacz do drzwi w biurze, hotelu czy innym obiekcie to bardzo praktyczne rozwiązanie, które służy nie tylko do zapewnienia bezpieczeństwa, ale też wygody dla wszystkich osób mających dostęp do konkretnych pomieszczeń.

ASSA ABLOY oferuje samozamykacze do drzwi Cam-Motion, jak na przykład samozamykacz DC700. Zapewnia on precyzyjną kontrolę nad drzwiami, gdy należy zachować równowagę pomiędzy dostępem a ochroną. Samozamykacz oferuje cztery opcje montażu, a prędkość zamykania i zatrzaskiwania się drzwi można niezależnie regulować. Dzięki temu dopasujemy działanie samozamykacza do swoich indywidualnych preferencji.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ekskluzywne produkty Davines mogą poprawić twoją codzienną pielęgnację włosów?
Jak ekskluzywne produkty Davines mogą poprawić twoją codzienną pielęgnację włosów?
Odkryj unikalne korzyści z codziennego stosowania ekskluzywnych produktów Davines dla pielęgnacji włosów. Wzmocnij, odżyw i przekonaj się o różnicy!
Jak wybrać idealną koszulkę z motywem superbohatera dla prawdziwego fana?
Jak wybrać idealną koszulkę z motywem superbohatera dla prawdziwego fana?
Czy jesteś fanem superbohaterów i szukasz idealnej koszulki, która wyrazi Twoją indywidualność? Poznaj nasze porady na temat wyboru najbardziej stylowych i wygodnych koszulek z motywem Twoich ulubionych postaci.
Przygotuj się na lato ze stylowymi lnianymi spodniami i szortami!
Przygotuj się na lato ze stylowymi lnianymi spodniami i szortami!
Odkryj modne lniane spodnie i szorty na lato! Wygodne, stylowe i przewiewne. Przygotuj się na letnie przygody!
Ostatnie wpisy