Co pomoże w codziennej pielęgnacji zarostu?

Co pomoże w codziennej pielęgnacji zarostu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis


Broda to w głównej mierze pielęgnacja. Możesz zapewnić brodzie pielęgnację przez cały dzień, stosując olejek do brody i balsam. Możesz “uczyć” włosy szczotką z włosia dzika i odpowiednim grzebieniem. Pomoże to również rozprowadzić naturalny olej (sebum), który wytwarzasz. Możesz użyć nożyczek, aby przyciąć brodę i wąsy, a także pozbyć się rozdwojonych końcówek. Utrzymanie jej w czystości również nie jest niczym trudnym.

Szczotka do włosów z sierści dzika

Nie ma żadnych plastikowych włosków, które mogłyby zaczepić twoją brodę i wyrywać włosy. Szczotka z sierści dzika jest zrobiona świetnie nadaje się do trenowania włosów, aby rosły w pożądanym kierunku i zapewnia mnóstwo korzyści dla skóry i włosów. Włosie ma łuskowatą teksturę, która jest idealna do usuwania kurzu i brudu, równomiernego rozprowadzania sebum na skórze oraz stymulacji krążenia w skórze głowy i twarzy. Szczotkę zakupisz na stronie https://menland.pl/szczotki-i-grzebienie-do-brody

Olejek do brody

Jak pewnie się domyślasz, jest to rodzaj olejku, którego używasz do brody, aby w naturalny sposób zrównoważyć jej nawilżenie. Regularne mycie zapobiega zabrudzeniom, ale usuwa również część naturalnego oleju (sebum). Z tego powodu powstał olejek do brody jako odżywka bez spłukiwania, której zadaniem jest zrównoważenie naturalnych olejków w brodzie i na skórze.

Patrz na produkty bez silikonów i parabenów. Silikony nie są z natury złe, ale pokrywają włosy na brodzie i uniemożliwiają im uzyskanie potrzebnych składników odżywczych, a ponadto wymagają więcej wysiłku i środków chemicznych, aby je zmyć. Do tego maskują przesuszone włosy i rozdwojone końcówki, dzięki czemu otrzymujesz jedynie iluzję zdrowych włosów.

Jak stosować olejek do brody?

Zazwyczaj olejek do brody nakłada się raz dziennie, zaraz po wyjściu spod prysznica. Ciepły prysznic otworzy Twoje pory i komórki włosowe, dzięki czemu olej będzie wchłaniał się skuteczniej niż w innym przypadku. Tylko pamiętaj, aby przed nałożeniem wysuszyć nieco brodę. Najlepiej, by była lekko wilgotna. Aby olejek do brody był skuteczny, postaraj się wetrzeć go też w skórę.

W zależności od wielkości brody może być konieczne użycie kilku dodatkowych kropli, aby uzyskać większe krycie. Ogromne brody mogą potrzebować 7 lub 8 kropli, podczas gdy mniejsze mogą potrzebować tylko 3 lub 4.

Źródło: Parilov/Adobe Stock

Balsam

Rynek dla brodaczy stale się rozwija. Pojawiają się produkty, których nigdy wcześniej nie widziano, takie jak balsam do brody (znany również jako masło do brody, krem ​​do brody lub wosk do brody). Wciąż jest całkiem nowy, więc wiele osób może nie rozumieć, co to jest. Balsam można podzielić ze względu na dwie różne funkcje: pielęgnację i stylizację.

Balsam będzie trochę cięższy niż olejek do brody, ale zapewni dłuższy efekt pielęgnacyjny dzięki gęstszej konsystencji. Powinieneś nakładać go raz dziennie, mniej więcej w tym samym czasie, co olejek. Natychmiast po prysznicu najlepiej stosować produkty nawilżające, ponieważ skóra i włosy są bardziej podatne na składniki odżywcze.

Jak korzystać z balsamu?

Dla większości brodaczy balsam o wielkości grosza będzie odpowiedni. Jeśli jesteś niezdecydowany, zawsze zaczynaj od mniejszej ilości (odrobina tych produktów jest nadal bardzo skuteczna) i dodawaj więcej w razie potrzeby.

Zacznij od wcierania go w dłonie, aby go zemulgować, a następnie rozprowadź go po brodzie i skórze. Nie wszystko zejdzie z rąk, dlatego zaleca się nakładanie nadmiaru na włosy lub suche miejsca na skórze.

Narzędzia

Dbanie o brodę to nie tylko dbanie o czystość i nawilżenie. Czasami może rosnąć w dziwny sposób, w różnych kierunkach, a może po prostu nie będzie z Tobą współpracować. Właśnie wtedy możesz skorzystać z narzędzi do pielęgnacji, aby trenować, przycinać lub prowadzić brodę, aby była dokładnie taka, jak chcesz. Podstawowym narzędziem, które warto mieć przy sobie lub w pobliżu, jest grzebień do brody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu podczas dni bez handlu
Alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu podczas dni bez handlu
Odkryj inspirujące propozycje na niehandlowe niedziele. Skupiamy się na różnorodnych aktywnościach, które zapewnią ciekawą alternatywę do standardowego spędzania wolnego czasu.
Waporyzatory a tradycyjne palenie – porównanie wpływu na zdrowie
Waporyzatory a tradycyjne palenie – porównanie wpływu na zdrowie
Porównujemy efekty korzystania z waporyzatorów i tradycyjnego palenia. Czy waporyzacja jest mniej szkodliwa dla zdrowia? Zobacz naszą analizę!
<strong>Jak poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z nauką matematyki na korepetycjach?</strong>
Jak poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z nauką matematyki na korepetycjach?
Nauka matematyki na korepetycjach może być skutecznym sposobem na poprawę wyników i rozwój umiejętności analitycznych u uczniów. Niemniej jednak, zanim uzyska się pozytywne efekty, często trzeba zmierzyć się z pewnymi wyzwaniami.
Ostatnie wpisy