Otwarte ubezpieczenie grupowe – na czym polega i ile kosztuje?

Finanse
Otwarte ubezpieczenie grupowe – na czym polega i ile kosztuje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mnogość dostępnych na rynku ofert ubezpieczeń na życie skłania nas do poszukiwania i wyboru takiej polisy, która spełni nasze wszelkie oczekiwania, ale też będzie adekwatna do możliwości finansowych. Kusząca cena, szeroki zakres ochrony, atrakcyjne opcje, rozmaite rodzaje – brzmi zachęcająco. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych składa propozycję skorzystania z otwartego ubezpieczenia grupowego, a element ten jest dostępny niemal dla każdego.

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie – kto może skorzystać?

Przez towarzystwa ubezpieczeniowe kreowane są grupy, do których może przyłączyć się każdy z nas, należy jednak spełnić konkretne warunki. W grupach tych, wśród jej członków, panuje równość, co oznacza, że wszyscy są objęci identycznymi zasadami, podobnie jak w ubezpieczeniach pracowniczych. Umowa podpisywana jest na rok, a okres jej funkcjonowania zaczyna się już jeden dzień po zawarciu.

Grupy, tworzone przez przypadkowe osoby, mają przez tworzące je towarzystwa narzucane różne kryteria, które trzeba spełnić, by móc do jednej z nich przystąpić. Przeważnie są one znacznie bardziej przenikliwe, niż w pracowniczych ubezpieczeniach grupowych, ale zależy to od konkretnego towarzystwa. Wymagane kryteria mogą dot. stanu zdrowia, wieku czy wykonywanego zawodu, jednak bogata oferta takich polis na rynku sprawia, że każdy znajdzie dla siebie tę najkorzystniejszą. Za takim rozwiązaniem powinny rozejrzeć się osoby młode, które myślą o powiększeniu rodziny, ponieważ polisy te oferują świadczenie za urodzenie dziecka. Wariant ten będzie też komfortowy dla ludzi nieobjętych ubezpieczeniem pracowniczym i prowadzących własną działalność gospodarczą.

Jakie są koszty otwartej grupowej polisy na życie?

Wysokość składki w otwartym ubezpieczeniu grupowym przewyższa kwotę pracowniczego ubezpieczenia grupowego, ale plasuje się przed ubezpieczeniami indywidualnymi. Niski koszt składki idzie w parze z niską sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony, który jest znacznie okrojony. Im więcej dodatkowych opcji i rozbudowanych wariantów ochrony — tym kwota ta wzrasta. Na jej wielkość niejednokrotnie nie ma wpływu wiek, stan zdrowia i wykonywany zawód. Comiesięczne opłaty, jakie trzeba uiszczać w otwartej polisie grupowej, wynoszą przeważnie od 20 do 75 zł, ale trzeba pamiętać, by dokonywać ich terminowo i regularnie, w innym przypadku umowa ubezpieczeniowa zostanie momentalnie zerwana.

Za niskimi kosztami składki kryje się ryzyko ubezpieczeniowe rozszerzone na wszystkich członków grupy, co oznacza, że nawet jeśli nie doznamy żadnej szkody, może ona wzrosnąć. Więcej informacji na temat tego, jak działa ubezpieczenie grupowe na życie, można znaleźć na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/otwarte-ubezpieczenie-grupowe-na-zycie-jak-to-dziala/120.html. 

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie – suma i zakres polisy

W otwartych ubezpieczeniach grupowych, w porównaniu z polisą indywidualną, suma ubezpieczenia jest znacznie niższa i zawarta jest w zakresie od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Identycznie jak w innych rodzajach ubezpieczenia, podstawowy wariant obejmuje jedynie śmierć ubezpieczonego, ale ochrona może być rozszerzona także na inne przypadki, takie jak trwałe inwalidztwo, nieszczęśliwe wypadki, ciężka choroba, pobyt w szpitalu, pomoc medyczną czy operacje chirurgiczne.

Ile ofert – tyle opcji, pole wyboru jest ogromne, jednak warto, by decyzja o przystąpieniu do danej grupy była podjęta bez emocji, na podstawie własnych możliwości finansowych i spełnieniu warunków koniecznych do dokonania tego czynu. Ranking ubezpieczeń na życie można znaleźć na stronie www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przygotowanie do górskiej wyprawy: wskazówki i porady dla podróżników
Przygotowanie do górskiej wyprawy: wskazówki i porady dla podróżników
Niezbędne wskazówki i porady dla pasjonatów trekkingu. Przygotuj się do swojej kolejnej górskiej wyprawy, zabezpieczaj swoje bezpieczeństwo i ciesz się niezapomnianymi widokami.
Jak dbać o swoją kolekcję miniaturowych pojazdów? Poradnik dla miłośników rękodzieła metalowego
Jak dbać o swoją kolekcję miniaturowych pojazdów? Poradnik dla miłośników rękodzieła metalowego
Od odkurzania po polerowanie, dowiedz się jak najlepiej zadbać o swoją kolekcję miniaturowych pojazdów, by była długo świeża i błyszcząca. Poradnik dla miłośników rękodzieła metalowego.
Jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję kupując hurtowo?
Jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję kupując hurtowo?
Poradnik dla kobiet, jak wybrać odpowiednią sukienkę na każdą okazję, niezależnie od sezonu czy trendów, przy korzystaniu z hurtowych zakupów.
Ostatnie wpisy