Polacy planują mniej wydać na wakacje

Finanse
Polacy planują mniej wydać na wakacje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon wakacyjny w pełni, jednak Polacy nie planują dużych wydatków na urlopowe podróże. Powodem takiej sytuacji jest pandemia COVID-19.

Większość Polaków twierdzi, że sytuacja epidemiczna znacząco wpływa na ich plany wakacyjne. Niepewność wyjazdów zagranicznych, brak stałych zasad dotyczących wyjazdów do danego kraju oraz niepewna sytuacja ekonomiczna sprawiają, że większość mieszkańców naszego kraju zmieniła cele swoich wycieczek. Jednak sytuacja jest bardziej optymistyczna niż rok temu:

Okazuje się, że w tym roku nieco bardziej optymistycznie patrzymy na wakacje. 28 proc. Polaków wskazuje, że zostanie w domu, podczas gdy w ubiegłym roku 54 proc. z nas nigdzie nie wyjeżdżało na wakacje. Zmienia się kwestia tego, dokąd wyjeżdżamy. Tylko 14 proc. badanych decyduje się na wyjazd za granicę, podczas gdy przed pandemią było to ok. 35 proc. – mówi Karolina Łuczak, rzeczniczka Provident Polska w rozmowie z serwisem newseria.pl.

Polacy wskazują, że konieczność wykonania testów oraz troska o zdrowie i bezpieczeństwo sprawiają, że decydują się na wypoczynek w kraju. Pandemia znacząco też wpłynęła na planowane wakacyjne wydatki. Tylko około 22% badanych nie widzi wpływu COVID-19 na wydawane kwoty. Jednak aż 40% ankietowanych planuje przeznaczyć mniej pieniędzy niż wcześniej.

Źródło: newseria.pl

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zbudować stabilną poduszkę finansową: 5 kluczowych kroków
Jak zbudować stabilną poduszkę finansową: 5 kluczowych kroków
W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą Ci zbudować solidną poduszkę finansową.
Kiedy należy wykonać przegląd auta?
Kiedy należy wykonać przegląd auta?
Regularne wykonywanie przeglądu samochodu jest kluczowe dla utrzymania go w dobrym stanie i zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. W zależności od wieku samochodu, przebiegu i warunków eksploatacji, przegląd należy wykonywać w różnych odstępach czasowych. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, kiedy najlepiej wykonać przegląd auta.
Sztabka złota – Ponadczasowa wartość i stabilność na rynku
Sztabka złota – Ponadczasowa wartość i stabilność na rynku
Sztabka złota - symbol prestiżu i bezpieczna inwestycja. Odkryj jej wartość i potencjał już dziś!
Ostatnie wpisy