Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będzie leasing?

Motoryzacja
Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będzie leasing?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sposobów na to, by jeździć swoim samochodem jest wiele. Możesz je kupić za gotówkę lub zaciągnąć kredyt. Może ono pochodzić od wujka, bliskiego znajomego albo od zupełnie przypadkowej i nieznajomej Ci osoby z Internetu. Możesz też wziąć samochód w leasing. Jeszcze niedawno ta możliwość nie była dostępna dla osób prywatnych, jednak od niedawna nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla firm i przedsiębiorców! Zobacz, czy leasingowanie auta jest opłacalne i dla kogo takie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne.

Leasing samochodu służbowego

Leasing to znana wielu firmom metoda na wejście w posiadanie jednego lub nawet kilku aut. Nieważne, czy Twoja firma to ogromna korporacja, czy jednoosobowa działalność, możesz wziąć dla swojego przedsiębiorstwa auto w leasing. To świetne rozwiązanie dla małych i początkujących firm, by zapewnić sobie mobilność bez ogromnych kosztów początkowych. Leasing samochodu polega na płaceniu miesięcznej raty, która nawet w części nie ma się do ceny nowego auta lub raty kredytu na samochód. To wygodna opcja zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają rozwijać skrzydła w świecie biznesu i chcą jak najbardziej zminimalizować koszty.

Leasing dla osób prywatnych

Od kilku lat już nie tylko firmy mają możliwość leasingowania auta. Leasing konsumencki pojawił się na rynku w odpowiedzi na potrzeby osób prywatnych. Jeśli marzysz o określonym modelu samochodu, ale akurat nie masz na koncie kilkudziesięciu tysięcy złotych, możesz wziąć wymarzony samochód w leasing. W zamian za cykliczne opłaty w ustalonej wcześniej wysokości, możesz przez jakiś czas użytkować wybrany przez siebie samochód. Samochody, zwłaszcza nowe, mają niezwykle wysokie ceny. Jeśli chcesz kupić auto, które nie będzie za chwilę wymagało naprawy przewyższającej jego wartość, musisz liczyć się z tym, że nie będzie ono tanie.

Raty leasingu są wyliczone w taki sposób, by były łatwe do spłacenia i żeby każdy mógł dopasować ich wysokość do swojego budżetu. Leasing prywatny to doskonały sposób na to, by zdobyć na przykład swoje pierwsze auto. Niektóre firmy umożliwiają też wykupienie auta za bardzo atrakcyjną cenę, po spłaceniu części jego wartości w ratach za leasing.

Leasing a wynajem długoterminowy

Inną, podobną do leasingu formą wejścia w posiadanie auta, jest wypożyczenie go na dłuższy czas. Wynajem długoterminowy przypomina leasing, choć opiera się na nieco innych zasadach i obowiązuje na krótszy czas. Minimalny czas leasingu to zazwyczaj, choć nie zawsze przynajmniej dwa lata. Umowa wynajmu długoterminowego może obowiązywać przez kilka do kilkunastu miesięcy. Jego dużą zaletą jest niezmienność wysokości rat, a dodatkowym atutem jest fakt, że przez możliwość wypożyczenia samochodu na w miarę krótki okres, możesz wypróbować kilka modeli aut i wybrać dla siebie najlepszą opcję. Taki wynajem to bardzo korzystna opcja dla osób prywatnych, które nie chcą na długi czas wiązać się umową leasingu.

Nie każdy może pozwolić sobie na kupno nowego auta. By wejść w posiadanie samochodu możesz wykorzystać inne metody, które mogą okazać się łatwiejsze, niż kupno. Leasing oraz wynajem długoterminowy to świetne rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych. Jeśli marzysz o tym, żeby prowadzić nowiutkiego Mercedesa czy BMW, weź pod uwagę jedną z tych możliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio dobrać bagaż na różne typy wyjazdów?
Jak odpowiednio dobrać bagaż na różne typy wyjazdów?
Twój wyjazd może być łatwiejszy i bardziej komfortowy, dzięki właściwemu doborowi bagażu. Przeczytaj nasze porady, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepsze opcje dla różnych typów podróży.
Jak skutecznie kreować swój wizerunek za pomocą usług osobistej stylistki?
Jak skutecznie kreować swój wizerunek za pomocą usług osobistej stylistki?
Odkryj tajniki skutecznego kreowania wizerunku za pomocą usług osobistej stylistki. Artykuł-przewodnik z praktycznymi poradami i rekomendacjami.
Tworzenie autorskich aplikacji dla Microsoft 365: Poradnik dla programistów
Tworzenie autorskich aplikacji dla Microsoft 365: Poradnik dla programistów
Tworzenie autorskich aplikacji dla Microsoft 365 może otworzyć przed Tobą nowe możliwości.
Ostatnie wpisy