Jak wybrać laptop biznesowy

Biznes
Jak wybrać laptop biznesowy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym narzędziem codziennej pracy biurowej, która często przyjmuje charakter mobilny. Urządzenia stosowane do zarządzania firmą i realizowania projektów powinny być funkcjonalne i niezawodne. Przeczytaj, czym się kierować przy zakupie laptopa biznesowego.

Dostosowanie do wymagań korporacyjnych

Laptop biznesowy oznacza najczęściej urządzenie wysokiej klasy, które zostało przystosowane do pracy korporacyjnej. Są to zwykle notebooki ukierunkowane na wydajność oraz posiadające system szyfrujący dane biometryczne użytkownika, który wspiera ochronę danych. Wybierając laptop biznesowy dla siebie lub pracownika, warto dopasować go do indywidualnych potrzeb. Graficy, inżynierowie różnych dziedzin, architekci czy programiści będą potrzebowali urządzeń z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości oraz wyposażonych w wydajne procesory.

Bezpieczeństwo 

Laptopy biznesowe często wyposażone są w dodatki, które gwarantują bezpieczeństwo danych oraz możliwość autoryzacji dostępu do komputera. Przykładem dobrego laptopa biznesowego jest Lenovo Thinkpad P, który oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa przez hardware oraz oprogramowanie. Urządzenie wyposażone jest w czytnik linii papilarnych, który umożliwia biometryczne logowanie do systemu oraz kamerę z funkcją rozpoznawania twarzy. Na rynku dostępne są laptopy biznesowe posiadające rozbudowany zestaw portów oraz umożliwiające obsługę dysków samoszyfrujących. Godny uwagi w szczególności jest Lenovo Thinkpad L obsługujący NFC, z którego korzystają zbliżeniowe karty służące autoryzacji pracownika, ale też klasyczny czytnik Smart Card. Posiada także czytnik linii papilarnych oraz dodatkowe zabezpieczenia zaszyte w BIOS-ie.

Mobilność 

Współczesna praca biurowa może mieć charakter zdalny albo wymagać spotkań z klientem poza biurem. Laptop biznesowy powinien być lekki, wytrzymały i łatwy do transportu. Urządzenia korporacyjne posiadają często różne udogodnienia, np. w postaci matowej matrycy umożliwiającej korzystanie z laptopa w trudnych warunkach oświetleniowych, dotykowy ekran czy odporną na zachlapanie klawiaturę z TrackPointem oraz podświetleniem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wytrzymałość obudowy oraz pojemność baterii, tak, aby laptop pozwalał na wiele godzin nieprzerwanej pracy bez konieczności podłączenia ładowarki. 

Wyświetlacz wysokiej klasy

Laptopy firmowe powinny łączyć atrakcyjny design z funkcjonalnością. Warto wybrać laptop wyposażony w najnowszą technologię obrazu. Grafika, oferowana przez urządzenie, powinna być wyrazista, a barwy realistyczne. Duże znaczenie w codzienej pracy ma także matowa matryca, która zapobiega powstawaniu odblasków na powierzchni ekranu, co przekłada się na czytelność wyświetlanego obrazu. Błyszcząca matryca z pewnością nie sprawdzi się podczas pracy w terenie ani na zewnątrz w słoneczny dzień. Należy również zwrócić uwagę na technologię obniżonej emisji światła niebieskiego, która pozwala na długotrwałą i mniej obciążającą wzrok pracę przed ekranem. 

Rozmieszczenie portów 

Warto zwrócić uwagę także na to, aby laptop biznesowy został wyposażony w szeroki wybór portów. Funkcjonalne urządzenie powinno gwarantować kompatybilność z licznymi urządzeniami peryferyjnymi. Porównaj parametry laptopów firmowych na: https://notebooki.pl/blog/news/laptopy-biznesowe-od-lenovo-przewodnik-po-seriach.

Zdj. główne: Burst/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie kontrolować i monitorować dostęp do poufnych danych w firmie
Jak skutecznie kontrolować i monitorować dostęp do poufnych danych w firmie
Skutecznie kontroluj i monitoruj dostęp do poufnych danych w firmie. Odkryj strategie i narzędzia, które zabezpieczą Twoje dane.
Jak korzystać z dostawy świeżych sałat prosto do twojego domu?
Jak korzystać z dostawy świeżych sałat prosto do twojego domu?
Odkryj korzyści z dostawy świeżych sałat prosto do twojego domu. Dowiedz się jak to działa i jak można z tego skorzystać.
Zrozumienie prawa autorskiego i ochrona własności intelektualnej – Wskazówki dla twórców i przedsiębiorców
Zrozumienie prawa autorskiego i ochrona własności intelektualnej – Wskazówki dla twórców i przedsiębiorców
W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu i zaprezentujemy praktyczne wskazówki dotyczące ochrony własności intelektualnej.
Ostatnie wpisy